Reklama Reklama

Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy

Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy

Jesteśmy tym, co jemy. Jesteśmy tym co wdychamy. Jesteśmy tym co nakładamy na swoją skórę. Jesteśmy wszystkim z czym mamy kontakt. I stąd się biorą nasze problemy.

Więcej szczegółów


36,00 zł brutto


       Obecnie do wytwarzania kupowanych przez nas na co dzień artykułów używa się tanich, masowo produkowanych i słabo testowanych chemikaliów. Cena jaką płacimy w kasie, może wydawać się rozsądna, są jednak koszty związane z ludzkim zdrowiem i ekologią planety.
Żywność, produkty higieny osobistej oraz środki, których używamy do sprzątania domów czy pielęgnacji ogródków mogą zawierać substancje szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska. Dziś naukowcy coraz częściej wyrażają zaniepokojenie w związku z mieszankami chemikaliów, na jakie narażeni jesteśmy w życiu codziennym. Nowe wyniki badań wskazują, że najbardziej niebezpieczne są połączenia substancji chemicznych, które wywołują nieoczekiwane skutki lub tworzą nowe związki szkodliwe dla zdrowia.
Naukowcy stwierdzili, że środki zawarte w kupowanych przez nas produktach sprawiają, że środowisko w budynkach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych, może być nawet bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Wielu z nas wierzy, że substancje, z którymi mamy styczność na co dzień, zostały dokładnie przetestowane na tej postawie dopuszczone do użytku jako całkowicie bezpieczne dla człowieka. W rzeczywistości jednak używanych jest obecnie około 70 000 środków chemicznych, a co roku 1000 nowych wchodzi na rynek. Nie mamy nawet podstawowych informacji o stopniu szkodliwości 43% wszystkich chemikaliów, z jakich się dziś korzysta, a dokładne dane potwierdzające brak szkodliwości uzyskać można zaledwie dla 7%. Pełne dane na temat bezpieczeństwa dla zdrowia zebrano zaledwie dla 25% spośród związków chemicznych najczęściej stosowanych w produkcji domowych środków czystości.
Z jednej strony łatwo jest wejść w rolę ofiary i uznać zanieczyszczenie pochodzące ze środowiska za coś, co wchłaniamy wbrew własnej woli. Jednak z drugiej strony możemy dokonywać świadomych wyborów co ‘’wprowadzimy’’ do naszych domów i organizmów.
Książka ‘’Świadome zakupy, czyli co naprawdę kupujemy’’ ma na celu odwieść czytelnika od błędnego przekonania, że jesteśmy uzależnieni od różnego rodzajów środków chemicznych i że nie można się bez nich obejść. A co najważniejsze znaleźć w niej można alternatywne, oparte na naturalnych składnikach sposoby i oryginalne receptury, które pozwolą nam na poradzenie sobie z inwazją chemii w nasze życie.
Przesłanie książki jest proste. Czytelnicy zaczną uświadamiać sobie, co zawierają kupowane przez nich produkty. Wtedy towary te zaczną tracić bardzo szybko ‘’urok’’, a oni sami być może zechcą podejść bardziej świadomie do robienia zakupów.  


Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy
Autor: Thomas Pat

 

Cena przesyłki ustalana indywidualnie 
Przed zamówieniem zapytaj o termin realizacji 
Termin realizacji zamówienia od 24h do 14 dni roboczych  

 

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Brak nowych produktów na tą chwilę

KONTAKT


P.W.D. APEX
ul. Kopernika 12, Strzałków
97-500 Radomsko
woj. Łódzkie, Polska


Nasi konsultanci odpowiedzą na Państwa pytania od poniedziałku do piątku w godz 8:00-16:00


tel.:(44) 685-38-01

tel.:(44) 685-32-09

fax.:(44) 685-32-20


e-mail: biuro@pwdapex.pl,

zamowienia@pwdapex.pl,

apex@pwdapex.pl